Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 63 людини

План виховної роботи Сарненської гімназії №6

Дата: 30 жовтня о 21:42, Оновлено 30 жовтня о 21:57

План виховної роботи Сарненської гімназії №6 на 2024/2025 н. р.

Розглянуто та затверджено

на засіданні педагогічної ради ліцею

30.08.2024 року, протокол №1

Російський напад на Україну створив безпосередню та зростаючу загрозу життю й добробуту 7,5 млн українських дітей.

Унаслідок військових дій 3 млн дітей в Україні та понад 2,2 млн дітей у країнах, котрі приймають біженців із неї, потребують невідкладної гуманітарної допомоги. Внутрішнє й зовнішнє (за межі України) переміщення торкнулося кожних двох дітей із трьох.

Відповідно до Закону України «Про освіту», Концепції Нової української школи виховання є невід’ємною складовою освітнього процесу, є наскрізним процесом, охоплює усі сфери шкільного життя і має ґрунтуватися на цінностях.

Особлива роль в організації виховної діяльності в закладі освіти належить класним керівникам. Діяльність класного керівника регламентується «Положенням про класного керівника навчального закладу системи загальної середньої освіти», затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 6 вересня 2000 року № 434, затвердженим в Міністерстві юстиції України 26 вересня 2000 року за №659/4880 ( зі змінами).

ОСНОВНІ НАПРЯМИ В ОРГАНІЗАЦІЇ ВИХОВНОЇ РОБОТИ ПРАВА ДИТИНИ

Відповідно до Закону України «Про освіту» в Україні створюються рівні умови доступу до освіти. Ніхто не може бути обмежений у праві на здобуття освіти. Право на освіту гарантується незалежно від віку, статі, раси, стану здоров’я, інвалідності, громадянства, національності, політичних, релігійних чи інших переконань, кольору шкіри, місця проживання, мови спілкування, походження, соціального і майнового стану, наявності судимості, а також інших обставин та ознак.

НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ

Серед основних складових національно-патріотичного виховання в Концепції виокремлені громадянсько-патріотичне, духовно-моральне, військово-патріотичне та екологічне виховання.

Метою національно-патріотичного вихованим визначено становлення самодостатнього громадянина-патріота України, гуманіста і демократа, готового до виконання громадянських і конституційних обов’язків, до успадкування духовних і культурних надбань українського народу, досягнення високої культури взаємин, формування активної громадянської позиції, утвердження національної ідентичності громадян па основі духовно-моральних цінностей Українського народу, національної самобутності.

ПРОТИДІЯ БУЛІНГУ

Відповідно до статті 15 Закону України «Про повну загальну середню освіту» від 16.01.2020 № 463-IX у закладах освіти виховний процес є невід’ємною складовою освітнього процесу і має ґрунтуватися на

загальнолюдських цінностях, культурних цінностях Українського народу, цінностях громадянського (вільного демократичного) суспільства, принципах верховенства права, дотримання прав і свобод людини і громадянина тощо. Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/463-20#Text

Концепцією Нової української школи передбачено формування ціннісного ставлення і судження у школярів, вміння вибудовувати доброзичливі і толерантні стосунки із учасниками освітнього процесу.

Закон України «Про освіту», зокрема стаття 53, визначає право здобувачів освіти на захист під час освітнього процесу від приниження честі та гідності, будь-яких форм насильства та експлуатації, дискримінації за будь-якою ознакою, пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров’ю здобувача освіти.

ЗАПОБІГАННЯ ДОМАШНЬОМУ НАСИЛЬСТВУ

Поруч із булінгом (цькуванням) великою проблемою в Україні є домашнє насильство.

Верховна Рада України 20 червня 2022 року ратифікувала Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству щодо жінок і домашньому насильству (Стамбульську конвенцію).

З метою виконання законодавчих вимог Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» від 7 грудня 2017 року № 2229, (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2229-19#Text ) Міністерство освіти і науки України надіслало методичні рекомендації щодо формування у дітей та молоді нетерпимого ставлення до насильницьких моделей поведінки, небайдужого ставлення до постраждалих осіб, усвідомлення насильства як порушення прав людини, адресовані усім фахівцям, які працюють з дітьми та молоддю (лист МОН від 18.05.2018 № 1/11-5480).

Із інформацією щодо захисту прав дітей в Україні з урахуванням міжнародних договорів з питань сімейного права можна знайти за посиланням: https://minjust.gov.ua/m/str_19188

ПРОФІЛАКТИКА ШКІДЛИВИХ ЗВИЧОК ТА ДЕВІАНТНОЇ ПОВЕДІНКИ

Запобігання вживання дітьми та учнівською молоддю наркотичних та психотропних речовин повинно займати належне місце в організації виховного процесу закладу освіти.

Ситуація щодо кримінальних правопорушень у дитячому середовищі спонукає до проведення чіткої взаємодії всіх зацікавлених органів та служб на місцевому рівні.

Профілактика кримінальних правопорушень спонукає до формування правової культури учнів, виявлення та усунення причин і умов, що сприяють учиненню дітьми злочинів, подолання девіантної поведінки.

СІМЕЙНЕ ВИХОВАННЯ

Регулювання батьківської відповідальності за виховання є актуальним в сучасних умовах і ці питання унормовані в таких нормативно-правових актах України щодо прав, обов’язків та відповідальності батьків за виховання дітей:

Закон України «Про освіту», стаття 55. Права та обов’язки батьків здобувачів освіти;

Закон України «Про охорону дитинства», стаття 12. Права, обов’язки та відповідальність батьків за виховання та розвиток дитини;

Цивільний кодекс України, стаття 1179. Відшкодування шкоди, завданої неповнолітньою особою;

Кодекс України про адміністративні правопорушення, стаття 184. Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей; Кримінальний кодекс України, стаття 166. Злісне невиконання обов’язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування; Сімейний кодекс України, стаття 164. Підстави позбавлення батьківських прав, тощо.

Основною метою виховання учнів у 2023-2024 навчальному році – формування в дітей та учнівської молоді ціннісних життєвих навичок, профілактики булінгу (цькування), кримінальних правопорушень, вживання наркотичних та психотропних речовин, запобігання торгівлі людьми та збереження здоров’я здобувачів освіти. Педагогічні працівники закладу повинні робити все, аби сучасні діти могли навчатися без страху і насилля, отримувати ціннісні життєві навички, які відповідають світу що змінюється. У роботі зі здобувачами освіти педагогічні працівники школи спираються на Програму національного виховання у закладах освіти Рівненщини на 2020-2025 роки.

ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ВИХОВНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ НА 2023-2024 н. р.

ЗАВДАННЯ:

формування особистісних рис громадянина України, національної свідомості та самосвідомості учнів;

виховання духовної культури особистості;

виховання поваги до Конституції, законодавства України, державної символіки;

формування високої мовної культури, оволодіння українською мовою;

утвердження принципів загальнолюдської моралі на основі відновлення історичної пам’яті;

збагачення народних традицій, звичаїв;

виховання свідомого ставлення до навчання, розвиток пізнавальної активності і культури розумової праці;

забезпечення повноцінного фізичного розвитку учнів, охорони і зміцнення здоров’я;

формування екологічної культури учнів, гармонії її відносин з природою;

створення умов для творчого розвитку природних обдарувань дитини, залучення учнів до різноманітної діяльності щодо інтересів допомогти знайти кожному справу до душі;

посилення уваги до питань морально-етичного виховання, створення системи успішної профілактики відхилень у поведінки учнів; підпорядкування змісту, форм і методів роботи визнанню особистості дитини як найвищої соціальної цінності.

ВИКОНАННЯ ОСНОВНИХ ЗАВДАНЬ ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ ЗА ТАКИМИ НАПРЯМКАМИ:

превентивне виховання;

громадянське виховання;

виховання патріотизму;

загальнолюдські цінності;

особисті цінності;

родинні цінності;

духовні цінності ;

національні цінності;

громадянські цінності;

екологічні цінності.

І СЕМЕСТР

ВЕРЕСЕНЬ

МІСЯЧНИК ОСНОВ БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ

Програма «Основні орієнтири виховання»: Загальнолюдські цінності, Національні цінності, Особисті цінності, Екологічні цінності, Громадянські цінності, духовнi цiННОСТI

Тема періоду: «Моя безпека – запорука мого здоров’я»

Мета: пропагування здорового способу життя; проведення оздоровчо-профілактичної роботи серед підлітків; формування усвідомлення учнями ролі фізичної досконалості у гармонійному розвиткові особистості. Завдання періоду:

1) Пропагування здорового способу життя.

2) Проведення профілактичної роботи серед учнів щодо безпеки

життєдіяльності.

3) Формування усвідомлення учнями безпечної поведінки, гармонійному розвиткові особистості.

ВЕРЕСЕНЬ

з/пЗаходи

Термін

виконання

Класи

Відповідальні

День знань. Свято Першого дзвоника «Завжди усміхайся нам, Україно ясна!»

Проведення першого уроку: «Перемагає той, хто пам’ятає»

1

02.09

1-9

Класні

керівники.

Педагог

організатор,

Заступник

директора з виховної

роботи

2Екскурсія школою для першокласників 02-06.09 1 Класні керівники

 

Уточнення та упорядкування списків 3

учнів груп ризику та дітей, що потребують особливої педагогічної уваги.

До 20.09 1-9 Класні керівники

 

Проведення вступного інструктажу з безпеки 4

життєдіяльності з вихованцями «Єдині вимоги до учнів»

02.09

1-9

Класні

керівники

«Олімпійський тиждень»

5

09.-13.09

1-9

Педагог-організатор , класні керівники, ЗДВР,Вчителі

фізичної культури

ЗАГАЛЬНОЛЮДСЬКІ ЦІННОСТІ

1Бесіда «Правила поведінки учнів у школі».

02-06.09

1

Класні

керівники

02.09 1-9 Педагог-орган

Міжнародний день благодійності. Осінній благодійний

ярмарок «Разом до перемоги» (збір коштів на підтримку

ізатор, Класні

2

ЗСУ, сімей ВПО, які потребують соціальної та

керівники

матеріальної допомоги).

НАЦІОНАЛЬНІ ЦІННОСТІ

До Дня партизанської слави:

19-20.09 5-9 Педагог-орган

бесіди - «Партизанськими стежками»,

ізатор, класні

1

тематична виставка в бібліотеці, перегляд

керівники,

кінофільмів про події Другої світової війни.

бібліотекар,

вчитель історії

2Акція «МИР. ГІДНІСТЬ. СВОБОДА»

20.09 1-9 Класні

Заходи присвячені Міжнародному дню миру

керівники

Загальнонаціональний урок пам’яті,

27.09 5-9 Педагог-орган

3

пов’язаний з 83-ми роковинами трагедії

ізатор, класні

Бабиного Яру

керівники

ОСОБИСТІ ЦІННОСТІ

Рейд «Увага! Діти на дорозі!»

1

Протягом

місяця

1

Педагог-орган ізатор, класні керівники

Організація роботи учнівського самоврядування

2

Протягом

місяця

1-4

(окремо) 5-9

(окремо)

Педагог-орган ізатор, класні керівники

3Заходи щодо запобігання та протидії булінгу (за окремим планом)

Протягом

місяця

1-9

Соціальний

педагог

Бесіди щодо вироблення єдиного алгоритму дій та системи тренування учнів під час 4

оповіщення сигналу «Повітряна тривога»

02.09-27.09

1

Класні

керівники,

відповідальна особа з питань ЦЗ

Зустріч з офіцером безпеки «Безпека на дорозі: прості правила дорожнього руху для дітей»

5

До кінця місяця

1-4

Заступник

директора з виховної

роботи, класні керівники,

офіцер

безпеки

 

6Зустріч з працівниками служб ДСНС України в Рівненській області

Згідно графіку

1 Педагог-орган ізатор

 

ЕКОЛОГІЧНІ ЦІННОСТІ

Проведення Всеукраїнської акції «День юного натураліста»

1

останній

робочий

день

третього

тижня

вересня

1-9

Педагог-орган ізатор, класні керівники

Домашня оранжерея (конкурс на краще 2

озеленення власної кімнати)

27.09

1-9

Педагог-орган ізатор, класні керівники

ГРОМАДЯНСЬКІ ЦІННОСТІ

Акція «Подаруй книгу бібліотеці» 27.09 1-9 Педагог-орган

 

1

2Зустріч із шкільним бібліотекаром та знайомство зі шкільною бібліотекою

Протягом місяця

ізатор,

бібліотекар

1 Завідувач бібліотекою

 

ЖОВТЕНЬ

МІСЯЧНИК ВІЙСЬКОВО-ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ

Програма «Основні орієнтири виховання»: Загальнолюдські цінності, Національні цінності, Особисті цінності, Екологічні цінності, Громадянські цінності, духовнi цiННОСТI

Тема: «Народ мій є! Народ мій завжди буде! Ніхто не перекреслить мій народ!»

Мета: вироблення в учнів високого ідеалу служіння народові, готовності до трудового та героїчного подвигу в ім'я процвітання держави та до її захисту; забезпечення розуміння ними загальнолюдської і народної моралі щодо оточуючого природного та соціального середовища; виховання в школярів патріотизму, колективізму, свідомої дисципліни та організованості; забезпечення усвідомлення ними громадянського обов'язку.

Завдання періоду:

1) Формувати національну свідомість.

2) Виховувати повагу до історії, культури, звичаїв і традицій нашого народу.

3) Усвідомлення себе як частини великого народу.

4) Почуття відповідальності за націю, державу, її культурне і природне надбання.

Змістові лінії

Зміст виховної діяльності Дата

Клас

Формування

ключових

компетентностей

Відповідальний

І тиждень. Тиждень вдячності захисникам і захисницям України

«Нація нескорених: від козаків до сьогодення» (30.09-04.10.2024)

Компетентнісний потенціал виховання: Соціальна та громадянська компетентності.

Програма «Основні орієнтири виховання»: Ціннісне ставлення до суспільства і держави.

 

Національні цінності

День захисників та захисниць України. Тематичні виховні години: - «Воїни. Історія українського війська»,

- «Козацькому роду нема

переводу»,

- «Завдяки тобі...»,

- «Герої завжди серед нас».

Козацькі забави «Ми – козаки, ми України діти».

30.09-04.10 1-9 Соціальна та громадянська

компетентності

01.10 1-4 Соціальна та громадянська

компетентності

Класні керівники

Учителі фізичної культури

 

Благодійний захід «Під покровом

02.10

Героїв України».

1-9

Соціальна та

громадянська

компетентності

Педагог-організато р, УС

Відео-подяка до Дня захисників і

01.10-04.10

захисниць України «Врятуєм

Україну!» на Facebook сторінці

1-9

Соціальна та

громадянська

компетентності

Педагог-організато р, класні

керівники, УС

Книжкова виставка «Невмирущий

03.04

дух УПА».

1-9

Соціальна та

громадянська

компетентності

Шкільний

бібліотекар

Зустрічі з учасниками

30.09-04.10

російсько-української війни

«Захисники країни, спасибі за

майбутнє України».

1-9

Соціальна та

громадянська

компетентності

ЗДВР, класні

керівники

Створення мотиваційного листівок

30.09-04.10

для військових ЗСУ «Ви сила і

мужність України».

Перегляд фільмів проєкту

07.10-11.10

«Харківщина зруйнована, але

незламна». Цикл «Сліди/Scars».

Покладання квітів до місць поховань

28.10

загиблих воїнів у Другій Світовій

війні (до Дня визволення України

від фашистських загарбників).

1-9

1-9

9

Соціальна та

громадянська

компетентності

Соціальна і

громадянська

компетентності

Соціальна та

громадянська

компетентності

Класні керівники, УС

Педагог-організато р, УС

Педагог-організато р

Виставка літератури «Україна в

28.10

полум’ї війни».

Виховні годин за темами:

28.10

- «Визволення України від

нацистських загарбників»,

- «Подвиг не має забуття»,

- «Тяжка доля жінок під час

окупації».

1-9

1-9

Соціальна та

громадянська

компетентності

Соціальна та

громадянська

компетентності

Шкільний

бібліотекар

Класні керівники

День громадян похилого віку.

01.10

Акція «Добрі справи» - допомога

ветеранам війни та праці, людям

похилого віку, вітання вчителів –

пенсіонерів з професійним святом.

1-9

Уміння вчитися

впродовж життя

Класні керівники

Відео-привітання до Дня працівників

До 06.09

освіти.

1-9

Обізнаність та

самовираження у сфері культури.

Інформаційно-цифр ова грамотність

УС

Відео-презентація «10 фактів, які

10.10

підлітки хочуть знати про

кібербулінг» за матеріалами

UNICEF.

8-9

Уміння вчитися

впродовж життя.

Інформаційно-цифр ова компетентність

УС,

педагог-організато р

Сімейні цінності

Години психолога (до Дня

Жовтень

психологічного здоров’я 10.10):

«Я хочу стати кращим» – 1 кл.

«Дбай про інших» – 2 кл.

«Дисципліна і культура» – 3 кл.

«Віра у себе» – 4 кл.

«Сам собі вихователь» – 5 кл.

«Пізнай себе» – 6 кл.

«Світ моїх почуттів» – 7 кл.

«Створення життєвого проекту

саморозвитку» – 8 кл.

«Вміння бути самим собою» – 9 кл.

1-9

Уміння вчитися

впродовж життя

Практичний

психолог

Години соціального педагога:

 

«Добротою себе перевір»,

Жовтень 1-9 Уміння вчитися впродовж життя

Соціальний педагог

 

«Моральний ідеал і його місце в житті людини»,

Особисті цінності Екологічні цінності

«Думка колективу чи думка

особистості»,

«Закон товариства»,

«Мистецтво жити гідно. В чому воно

полягає»,

«Найстрашніші втрати – духовні»,

«Духовні скарби народу».

Проведення класних батьківських

Жовтень

зорів.

1-9

Уміння вчитися

впродовж життя

Класні керівники

Оформлення «куточків допомоги» в

Жовтень

кожній класні кімнаті, на стендах, на

шкільному сайті з інформацією про

контакти місць надання ефективної

допомоги з правової, медичної та

соціально-психологічної підтримки.

Оформлення куточку для батьків

«З ЯКОГО ВІКУ ГОВОРИТИ З

ДИТИНОЮ ПРО КІБЕРБЕЗПЕКУ

ТА ЯКІ ПРАВИЛА ВСТАНОВИТИ»

Рольова гра «Учуся все робити сам» 01.10-04.10

Всесвітній день тварин. Участь у

04.10

Всеукраїнському інтернет-конкурсі

«Життя домашніх тварин».

1-9

1-3

1-9

Уміння вчитися

впродовж життя

Компетентності у природничих науках і технологіях

Компетентності у природничих науках і технологіях

ЗДВР, класні

керівники

Класні керівники

Класні керівники, учитель біології

Виховні години:

04.10

- «Тварини — не іграшки»,

- «Якби тварини вміли говорити»,

- «Боляче буває всім» (ставлення

до тварин),

- «Тварини моєї місцевості».

1-2

3-4

5-7

8-9

Компетентності у природничих науках і технологіях

Класні керівники

Участь у Всеукраїнській

Жовтень

природоохоронній акції «Ліси для

нащадків».

1-9

Екологічна

грамотність і

здорове життя.

Учителі біології, ЗДВР

Участь у Всеукраїнській

Жовтень

природоохоронній акції «Птах року»

1-9

Екологічна

грамотність і

здорове життя.

Учителі біології, класні керівники

Проведення благодійної акції

Жовтень

«Чотирилапий друг» до Всесвітнього

тварин.

1-9

Екологічна

грамотність і

здорове життя.

Учнівське

самоврядування

Духовні цінності

Деня працівників освіти. 04.10

1-9

Обізнаність та

самовираження у сфері культури

Педагог-організато р, ЗДВР

ІІ тиждень. Тиждень шкільної бібліотеки «Читаюча шкільна родина – стратегічне завдання бібліотеки» (у рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек)

(07.10-11.10.2024)

Компетентнісний потенціал виховання: Обізнаність і самовираження у сфері культури Програма «Основні орієнтири виховання»: Ціннісне ставлення до культури і мистецтва

Відкритий урок «Сьогодення і

07.10

майбутнє України і української

книги».

7

Обізнаність та

самовираження у сфері культури

Шкільний

бібліотекар

Буккросинг «Передай книжку

08.10-11.10

другу».

1-9

Обізнаність та

самовираження у сфері культури

Шкільний

бібліотекар

Участь в інтернет-конкурсі до

Жовтень

Всеукраїнського дня бібліотек «Не

сподівайтеся позбутися книжок»

1-9

Обізнаність та

самовираження у сфері культури

ЗДВР, класні

керівники,

шкільний

бібліотекар

Змістові лінії

Зміст виховної діяльності Дата

Клас

Формування

ключових

компетентностей

Відповідальний

ГРОМАДЯНСЬКІ ЦІННОСТІ

ІІІ Тиждень української писемності та мови (14.10-18.10.2024)

Компетентнісний потенціал виховання: Спілкування державною мовою

Програма «Основні орієнтири виховання»: Ціннісне ставлення особистості до суспільства та держави

Мовознавчий гравіккон «Мелодійна,

14.10

багата, розмаїта» (До Дня

української писемності та мови

27.10)

5-9

Спілкування

державною мовою

Учителі

української мови та літератури

Гра «Мовний ревізор». 16.10

9

Спілкування

державною мовою

Учителі

української мови та літератури

Фотоквест «Мова- ДНК нації». 19.10

1-4

Спілкування

державною мовою

Учителі

української мови та літератури

Всеукраїнський радіодиктант

27.10 1-9 Спілкування

Учителі

національної єдності.

державною мовою

української мови

та літератури

Виховні години:

14.10-18.10 1-9 Спілкування

Класні керівники

- «Наша мова — солов'їна»,

державною мовою

- «Мова рідна - слово рідне!»

V тиждень. Тиждень протипожежної безпеки (28.10-01.11.2024)

Компетентнісний потенціал виховання: Уміння вчитися впродовж життя

Програма «Основні орієнтири виховання»: Ціннісне ставлення особистості до себе

Ознайомлення із планом евакуації

28.10

під час пожежі.

Загальношкільний урок із

29.10

працівниками ДСНС «Щоб вогонь

не завдав біди, будь обережним з

ним завжди!», «Збереження життя

під час воєнного стану».

Європейський День боротьби з

18.10

торгівлею людьми. Тренінгові

заняття «Скажи НІ сучасному

рабству!»

1-9

1-9

5-9

Уміння вчитися

впродовж життя

Уміння вчитися

впродовж життя

Уміння вчитися

впродовж життя

Класні керівники

ЗДВР, класні

керівники

Практичний

психолог

Години ментальної і психологічної

Жовтень

підтримки здобувачів освіти:

«Як поводитися під час активних

бойових дій»,

«Як виховати стійкість у воєнний

час»,

«Безсоння: як допомогти собі

заснусти»,

«Маніпуляція як різновид впливу».

1-9

Уміння вчитися

впродовж життя.

Здорове життя.

Практичний

психолог,

соціальний

педагог, класні

керівники

Проведення бесід із записом до

Жовтень

журналу:

Правила дорожнього руху

- Правила переходу вулиці

після висадки з транспорту.

Правила протипожежної безпеки

- Дії під час виникнення пожеж

у багатоповерховому будинку,

власному будинку. Способи

захисту органів дихання від

чадного газу.

Запобігання отруєнням

- Поширення отруєння

грибами, рослинами та їх

1-9

Уміння вчитися

впродовж життя

Класні керівники

 

насінням. Профілактика харчових отруєнь.

Правила безпеки при користуванні газом

- Загальні відомості про природний та зріджений газ.

Правила безпеки з вибуховонебезпечними

предметами

- Правила поводження з ВНП, невизначеними предметами та речовинами.

Інструктаж «Безпечні осінні канікули».

18.10 1-9 Уміння вчитися впродовж життя

Класні керівники

 

Гра «Весела перерва». 29.10 1-9 Ініціативність та підприємливість

 

Анкетування батьків та дітей 1, 5, класів з метою виявлення особливостей та характеру протікання процесу первинної адаптації дітей у ліцеї.

Жовтень 1, 5 Уміння вчитися впродовж життя

Практичний психолог

 

ЛИСТОПАД

МІСЯЧНИК ПРАВОВОГО ВИХОВАННЯ

Програма «Основні орієнтири виховання»: Загальнолюдські цінності, Національні цінності, Особисті цінності, Екологічні цінності, Громадянські цінності, духовнi цiННОСТI

 

Тема: «Право створено на користь людству»

Мета: Формування правової культури та прищеплення учням поваги до прав і свобод людини і громадянина, Конституції України, державних символів (Герба, Прапора, Гімну); забезпечення знання та виконання ними законів України, норм та правил поведінки в школі.

Завдання періоду:

1) Виховувати моральні якості, цінності, пріоритети.

2) Вміння цінувати себе і кожного як неповторну особистість.

3) Формувати правову культуру учнів, єдність моральної свідомості і поведінки.

4) Розуміння правил взаємодії людей у суспільстві, толерантного ставлення до інших, необхідності дотримуватись конституційно-правових норм, своїх прав, обов´язків, свобод.

Змістові лінії

Зміст виховної діяльності

Дата

Клас

Формування

ключових

компетентностей

Відповідальний

НАЦІОНАЛЬНІ

ЦІННОСТІ

ІІІ тиждень. Тиждень Гідності та Свободи (18.11-22.11.2024)

Компетентнісний потенціал виховання: Соціальна та громадянська компетентності Програма «Основні орієнтири виховання»: Ціннісне ставлення особистості до суспільства та держави День Гідності та Свободи.

18.11-22.11 1-9 Соціальна та

Класні керівники

Виставки малюнків «Україна

громадянська

починається з тебе»

компетентності

Літературна виставка «Україна: незалежність, гідність, свобода».

18.11-22.11

1-9

Соціальна та

громадянська

компетентності

Шкільний

бібліотекар

Документальна панорама пам’яті, віртуальні екскурсії місцями Революції Гідності «Вільні творять майбутнє».

19.11-20.11

5-8

Соціальна та

громадянська

компетентності

Педагог-організато р

РОДИННІ ЦІННОСТІ

Перегляд документального фільму «Революція під прицілом», «Життя на межі».

20.11

9

Соціальна та

громадянська

компетентності

Учитель історії

Виховні години «Україна – країна нескорених!», години пам’яті «Пам’ятаємо подвиг Героїв Небесної Сотні».

21.11

1-9

Соціальна та

громадянська

компетентності

Класні керівники

Хвилина вшанування «Герої не вмирають».

21.11

1-9

Соціальна та

громадянська

компетентності

УС

День пам’яті жертв Голодомору. Загальношкільний мітинг-реквієм «Білим янголам скорботи…».

24.11

1-9

Соціальна та

громадянська

компетентності

Педагог-організато ра

Участь у Всеукраїнській акції «Запали свічку пам’яті у своєму вікні»

Виховні години:

- «Згадаємо пам'ять жертв голодомору…»,

- «Голодомор очима живих свідків»,

- «Пам’ять не стирається віками», - «Під подихом голодної смерті», - «Є пам’ять, якій не буде кінця»,

- «Вони не мовчали, щоб світ знав»,

- «Жнива скорботи.Голодомор мовою фактів»,

- «Чорна дошка пам’яті».

Операція «Турбота».

Уточнення та упорядкування списків учнів груп ризику та дітей, що потребують особливої педагогічної уваги.

Провести індивідуальні бесіди з учнями, схильними до правопорушень

24.11

24.11

08.11

1-9

1-9

1-9

Соціальна та

громадянська

компетентності

Соціальна та

громадянська

компетентності

Соціальна та

громадянська

компетентності

Класні керівники, УС

Класні керівники, учитель історії

Педагог-організато р, УС

ІІ тиждень. Тиждень толерантності (11.11-15.11.2024)

Компетентнісний потенціал виховання: Уміння вчитися впродовж життя

Програма «Основні орієнтири виховання»: Ціннісне ставлення особистості до сім’ї, родини, людей

Загальношкільна акція «На скільки я толерантна людина».

11.11

1-9

Уміння вчитися

впродовж життя

Практичний

психолог

Година спілкування з елементами тренінгу «Толерантність світу – гарантія миру». Перегляд короткометражного соціального фільму.

12.11

1-9

Уміння вчитися

впродовж життя

Соціальний

педагог

Брейн-ринг:

«Толерантне ставлення до всіх націй і народностей»,

«Толерантність – моральний імператив сьогодення».

12.11

9

Уміння вчитися

впродовж життя

Практичний

психолог,

соціальний

педагог

Акція «Таємний друг» до Всесвітнього Дня доброти.

13.11

1-9

Уміння вчитися

впродовж життя

Соціальний

педагог, УС

Тематичні перерви «Зроби свій вибір на користь життя».

14.11

5-7

Уміння вчитися

впродовж життя

УС

Міні-тренінг на розвиток уваги «Різноманітний світ»

14.11

1-4

Уміння вчитися

впродовж життя

Класні керівники

Фотоквест «Добро починається з тебе».

15.11

1-9

Уміння вчитися

впродовж життя

Педагог-організато р

Заходи із профілактики поширення ксенофобських і расистських проявів серед дітей та учнівської молоді:

22.11

1-9

Соціальна та

громадянська

компетентності

Класні керівники

Бесіди: «Мій день, мої добрі вчинки», «Заповіді людяності», «Джерела величі людини».

«Ні насиллю!» (до міжнародного дня боротьби за ліквідацію насилля над жінками)

25.11

1-9

Уміння вчитися

впродовж життя

Учитель

громадянської

освіти

ОСОБИСТІ

ЦІННОСТІ

ЕКОЛОГІЧНІ

ЦІННОСТІ

ДУХОВНІ ЦІННОСТІ

IV тиждень. Тиждень профорієнтації (25.11-29.11.2024)

Компетентнісний потенціал виховання: Уміння вчитися впродовж життя. Ініціативність та підприємливість

Програма «Основні орієнтири виховання»: Ціннісне ставлення особистості до праці

Оформлення куточків з профорієнтації «На допомогу випускнику»

Листопад

9

Уміння вчитися

впродовж життя

ЗДВР, класні

керівники

Рольова гра «Усі професії хороші – вибирай на смак».

27.11

1-2

Уміння вчитися

впродовж життя

ЗДВР, класні

керівники

Ігрове спілкування «У світі професій».

Міжнародний день запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни та збройних конфліктів. Тематичні інформаційні п’ятихвилинки Виставка малюнків «Природнє середовище у повоєнний час: небезпечні знахідки»

Конкурс на кращу годівничку «Годівничка для синички – 2024»

Акції з благоустрою та прибирання території навчального закладу та озеленення класних кімнат.

Квест – гра «Золота осінь».

28.11

06.11

Листопад

Листопад

06.11

3-4

1-6

1-9

6-9

1-2

Уміння вчитися

впродовж життя

Екологічна

грамотність і здорове життя

Компетентності у

природничих науках і технологіях

Компетентності у

природничих науках і технологіях

Обізнаність та

самовираження у

сфері культури

ЗДВР, класні

керівники

Класні керівники

Класні керівники, педагог-організато р

Класні керівники

Педагог-організато р, класні

керівники

ЗАГАЛЬНОЛЮДСЬКІ ЦІННОСТІ

І тиждень. Тиждень антиалкогольної та антинаркотичної пропаганди (04.11-08.11.2024) Компетентнісний потенціал виховання: Здоровий спосіб життя та екологічна грамотність. Програма «Основні орієнтири виховання»: Ціннісне ставлення особистості до себе.

Анкетування для учнів 8-9 класів «Проблема шкідливих звичок» - вивчення рівня знань учнів з питань формування здорового способу життя.

04.11

8-9

Здорове життя та

екологічна

грамотність

Практичний

психолог

Анкетування щодо виявлення паліїв тютюну та вживання спиртного в сім’ї.

04.11

1-6

Здорове життя та

екологічна

грамотність

Соціальний

педагог

Виховні години:

- «Ні! Шкідливим звичкам!», - «Вплив куріння на організм дитини!»,

- «Шкідливий вплив тютюну, алкоголю та наркотичних речовин на організм людини», - «Вибір є у кожного з нас!»,

- «Твоє майбутнє в твоїх руках!».

05.11

1-9

Здорове життя та

екологічна

грамотність

Класні керівники

Виставка малюнків «Шкідливі звички-шлях у безодню!»

06.11

1-9

Здорове життя та

екологічна

грамотність.

Обізнаність та

самовираження і

сфері культури

Педагог-організато р

Проведення акції «16 днів проти насилля»

25.11-10.12

1-9

Уміння вчитися

впродовж життя

Практичний

психолог,

соціальний

педагог

Анкетування «Вивчення проявів насильства в дитячому колективі»

25.11

1-9

Уміння вчитися

впродовж життя

Практичний

психолог

Створення відеороліку «Ми за життя без насилля!!!»

26.11

1-9

Уміння вчитися

впродовж життя

Соціальний

педагог

Виховні години:

- «Я маю право жити без насильства»,

- «Зупини насильство», - «Не будь байдужим»,

- «Здоров’я – найбільша цінність у житті».

25.11-10.12

1-9

Уміння вчитися

впродовж життя

Класні керівники

Круглий стіл «Мій безпечний електронний світ»

27.11

5-7

Уміння вчитися

впродовж життя

Соціальний

педагог

Години ментальної і психологічної підтримки здобувачів освіти: «Агресія і хейт у соцмережах: як реагувати»,

«Добре там де ми є. Як перестати переживати»,

«Життєві труднощі як сходинка до себе»,

«Методи боротьби з тривогою». Проведення бесід із записом до журналів:

Правила дорожнього руху

- Дорожні знаки.

Правила протипожежної безпеки - Правила експлуатації побутових нагрівальних, електричних та газових приладів.

Правила безпеки на воді

- Допомога утопаючому. Рятувальні прийоми та засоби надання першої до лікарняної допомоги потерпілому.

Правила безпеки користування електроприладами, при поводженні з джерелами електроструму

- Поняття про джерела струму, їх небезпечність для життя та здоров’я людини.

Листопад

Листопад

1-9

1-9

Уміння вчитися

впродовж життя.

Здорове життя.

Уміння вчитися

впродовж життя

Практичний

психолог,

соціальний

педагог, класні

керівники

Класні керівники

Аналіз стану відвідування учнями уроків та запізнень.

Листопад

1-9

Уміння вчитися

впродовж життя

ЗДВР, УС

Аналіз стану дитячого травматизму

Листопад

1-9

Уміння вчитися

впродовж життя

ЗДВР

Контроль за системою пошуку та розвитку обдарованих дітей

Листопад

1-9

Уміння вчитися

впродовж життя

ЗДВР

ГРУДЕНЬ

МІСЯЧНИК ТВОРЧОГО РОЗВИТКУ ОСОБИСТОСТІ

Програма «Основні орієнтири виховання»: Загальнолюдські цінності, Національні цінності, Особисті цінності, Екологічні цінності, Громадянські цінності, духовнi цiННОСТI

Тема: «Діти – лідери завтрашнього дня»

Мета: Формування основ духовно-морального та фізичного розвитку особистості, усвідомлення цінності власного життя і збереження здоров’я (фізичного, психічного, соціального, духовного, культурного) кожної людини. Розвиток творчих здібностей та талантів учнів. Формування життєвих компетенцій та активної життєвої позиції.

Завдання періоду:

1) Розвивати пізнавальну активність учнів, їх загальну ерудицію; 2) Створювати умови для самореалізації учнів, розвивати прагнення до саморозвитку;

3) Формувати вміння жити і працювати в колективі

4) Виховувати соціально активну молодь.

Змістові лінії

Зміст виховної діяльності

Дата

Клас

Формування

ключових

компетентностей

Відповідальний

Заходи до Дня Збройних Сил України. Челендж подяки « Ми будемо боротися, доки стане сил!»

06.12

1-9

Соціальна та

громадянська

компетентності

Педагог-організато р, УС

Спортивні перегони «Майбутні захисники України»

06.12

9

Соціальна та

громадянська

компетентності

Учителі фізичної культури

НАЦІОНАЛЬНІ

Книжкова виставка «Історія становлення Збройних Сил України»

02.12-06.12

1-9

Обізнаність та

самовираження у

сфері культури

Шкільний

бібліотекар

ЦІННОСТІІІ тиждень. Всеукраїнський тиждень правових знань (09.12-13.12.2024) Компетентнісний потенціал виховання: Уміння вчитися впродовж життя.

Програма «Основні орієнтири виховання»: Ціннісне ставлення особистості до себе. Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави.

 

Виховні години:

«Я маю право... кожна людина має право»,

«Мої права та обов'язки»,

«Дитяча праця і права дитини»,

09.12-13.12 1-9 Уміння вчитися впродовж життя

Класні керівники

 

«Немає прав без обов'язків», «Конвенція ООН та Конституція України про права дітей»,

«Діти мають знати свої права», «Громадянське суспільство - гарантія дотримання прав

людини»,

«Дебати: право на приватне

життя»,

«Твоя правова культура»,

«Основи правосвідомості

особистості»,

«Від формування правомірної поведінки до правової культури громадянина України».

День вшанування пам’яті ліквідаторів ЧАЕС.

Уроки мужності «Пам'ятаймо героїв».

3D-тур «Годинник життя безупинно іде. Чорнобиль».

14.12

14.12

1-9

1-9

Соціальна та

громадянська

компетентності

Соціальна та

громадянська

компетентності

Класні керівники, учитель історії

Педагог-організато р, УС

РОДИННІ

ЦІННОСТІ

І тиждень. Тиждень милосердя і турботи (02.12-06.12.2024)

Компетентнісний потенціал виховання: Уміння вчитися впродовж життя.

Програма «Основні орієнтири виховання»: Ціннісне ставлення до сім’ї, родини, людей. Виховні години:

02.12-06.12 1-9 Уміння вчитися

Класні керівники

«Любов. Любов-милосердя.

впродовж життя

Добродійні справи людини»,

«Немає місця на землі, де б

засуджували милосердя»,

«Милосердя в нашому житті»,

«Турбота. Діти допомагають

дітям»,

«Мудрість людської турботи»,

«Турбота за інших людей –

головний обов’язок у житті»,

«Моральні цінності мого народу.

Традиції поваги, турботи, співчуття

й допомоги людям».

Раптівка (флешмоб) «Добро крокує по планеті»

02.12

7-9

Уміння вчитися

впродовж життя

Класні керівники, УС

Заходи у рамках акції «16 днів проти насилля».

Акція солідарності «Червона стрічка як символ розуміння» (до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом)

01.12

1-9

Уміння вчитися

впродовж життя

Практичний

психолог

Кінотренінг «СНІД: не залишаймося байдужими» до всесвітнього дня боротьби зі СНІДом

01.12

5-8

Уміння вчитися

впродовж життя

Соціальний

педагог

Онлайн квест з безпечного працевлаштування (до Міжнародного дня боротьби із рабством)

02.12

9

Уміння вчитися

впродовж життя

Педагог-організато р, УС

Година спілкування «Живи вільно» (до Міжнародного дня боротьби із рабством)

02.12

3-7

Уміння вчитися

впродовж життя

Практичний

психолог

Година спілкування «Ми різні – ми рівні!» до міжнародного дня людей з обмеженими фізичними можливостями

03.12

1-2

Уміння вчитися

впродовж життя

Соціальний

педагог

ОСОБИСТІ

ЦІННОСТІ

Операція «Скарбничка добрих справ» до Міжнародного дня інвалідів (різдвяні подарунки, листівки, сувеніри).

03.12

1-9

Ініціативність і

підприємливість

Педагог-організато р, класні

керівники, УС

Перегляд соціального короткометражного фільму «Інвалідність – не вирок».

03.12

7-8

Уміння вчитися

впродовж життя

Соціальний

педагог

Святковий благодійний торжок смаколиків до Дня благодійності.

05.12

1-9

Ініціативність і

підприємливість

ЗДВР, класні

керівники

Арт заняття «Знати! Розуміти! Дотримуватися!» (Міжнародний день прав людини)

06.12

1-4

Уміння вчитися

впродовж життя

Соціальний

педагог

Проведення класних батьківських зорів.

Грудень

1-9

Уміння вчитися

впродовж життя

Класні керівники

Профілактика комп’ютерного насильства та проявів агресії в кіберпросторі та соцмережах. Про важливість взаємин у темі кібербезпеки.

Майстер-класи із виготовлення оберегів, вітальних листівок для воїнів ЗСУ.

Благодійна акція «Тепла хвиля» (плетіння маскувальних сіток для потреб ЗСУ, приготування смаколиків для воїнів, відвідування захисників, які перебувають на лікуванні у медичних установах).

Трудові десанти «Хай сяє школа рідна чистотою» єдиний санітарний день.

Грудень

04.12-06.12 Грудень

Грудень

1-9

1-9

1-9

1-9

Інформаційно-цифров а компетентність

Обізнаність та

самовираження у

сфері культури

Соціальна та

громадянська

компетентності

Екологічна

грамотність і здорове життя

Соціальний

педагог, класні

керівники

Учителі трудового навчання,

мистецтва, УС

ЗДВР,

педагог-організато р, класні

керівники, УС

Класні керівники

Взяти участь у всеукраїнській акції «Охорона праці очима дітей».

Грудень

1-9

Уміння вчитися

впродовж життя

Класні керівники, ЗДВР

Всеукраїнський конкурс дитячих робіт «Зробимо життя безпечним».

Грудень

1-9

Компетентності у

природничих науках і технологіях

Класні керівники, ЗДВР

Рейд «Скажемо «Ні» запізненням».

Грудень

1-9

Уміння вчитися

впродовж життя

Класні керівники, ЗДВР

ЕКОЛОГІЧНІ ЦІННОСТІ

Екологічний десант «Нагодуй птахів».

Грудень

1-9

Екологічна

грамотність і здорове життя

Учитель біології

Година милування «Віч-на-віч з природою».

Грудень

1-2

Компетентності у

природних науках та технологіях

Класні керівники

Екологічний турнір «Знай, люби, бережи!».

Грудень

3-4

Компетентності у

природних науках та технологіях

Класні керівники

Брейн-ринг «Земля – наш дім».

Грудень

5-7

Компетентності у

природних науках та технологіях.

Екологічна

грамотність і здорове життя

Класні керівники, учителі

природничих наук

Дебати «Природа, людина: пошук гармонії».

Грудень

8-9

Компетентності у

природних науках та технологіях.

Екологічна

грамотність і здорове життя

Класні керівники, учителі

природничих наук

ДУХОВНІ

ЦІННОСТІ

Заходи до Дня Святого Миколая. Арт-майстерні «Від Миколая до Різдва».

Грудень

1-9

Обізнаність і

самовираження у

сфері культури

Учителі трудового навчання,

мистецтва

Святкове привітання від Святого Миколая для класних колективів «В український рідний край поспішає Миколай».

06.12

1-9

Обізнаність і

самовираження у

сфері культури

Педагог-організато р, класні

керівники, УС

Виставка фото-колажів «А хустка в нас завжди була в пошані» до Дня української хустки.

07.12

1-9

Обізнаність і

самовираження у

сфері культури

Класні керівники, педагог-організато р, УС

Підготовка та проведення новорічних заходів «Пригоди друзів у пошуку Нового року».

грудень

1-9

Обізнаність і

самовираження у

сфері культури

Класні керівники, педагог-організато р, УС

Перегляд фільму «Казка про

14.01 1-4 Інформаційно-цифров

Учитель

безпечний Інтернет»

а грамотність

інформатики,

класні керівники

ІІІ тиждень. Тиждень доброчесності (16.12-20.12.2024)

Компетентнісний потенціал виховання: Уміння вчитися впродовж життя. Соціальна та громадянська компетентності.

Програма «Основні орієнтири виховання»: Ціннісне ставлення особистості до себе. Ціннісне ставлення особистості до сім’ї, родини, людей.

Конкурс на кращий проєкт

16.12 5-9 Уміння вчитися

Педагог-організато

«Скажемо списуванню «Ні!»

впродовж життя

р, УС

Бесіда «Що таке академічна

17.12 9 Уміння вчитися

Учитель

доброчесність і яка

впродовж життя

правознавства

відповідальність за її

недотримання»

Флешмоб «Ми проти тиску та

17.12 7-8 Уміння вчитися

Класні керівники

маніпуляцій»

впродовж життя

Виготовлення колажів «Не бери

18.12 1-9 Уміння вчитися

УС

чужого»

впродовж життя

Виставка малюнків «Чесність – це

19.12 1-4 Обізнаність і

Учитель

шлях до успіху»

самовираження у

мистецтва

сфері культури

Виховні години:

- «Добро. Чесність»,

- «Що таке корупція?»,

- «Магічний урок

доброчесності»,

- «Конфлікт інтересів».

20.12

1-9

Уміння вчитися

впродовж життя

Класні керівники

ІV тиждень. Тиждень знань безпеки життєдіяльності 23.12-24.12

Компетентнісний потенціал виховання: Уміння вчитися впродовж життя.

Програма «Основні орієнтири виховання»: Ціннісне ставлення особистості до себе.

Перегляд мультфільму «Небезпечні забави лисенятка Фредді»

23.12

1-4

Уміння вчитися

впродовж життя

Класні керівники

Круглий стіл «Чи завжди я дбаю про свою безпеку?»

23.12

9

Уміння вчитися

впродовж життя

Класні керівники

Години ментальної і психологічної підтримки здобувачів освіти: «Як захистити себе від негативу», «Як перебороти депресію»,

«Емоції під контролем»,

«Як боротися з надмірним хвилюванням».

Грудень

1-9

Уміння вчитися

впродовж життя.

Здорове життя.

Практичний

психолог,

соціальний

педагог, класні

керівники

Проведення бесід із записом до журналу:

Правила дорожнього руху

- Дорожня розмітка.

Правила протипожежної безпеки

Грудень

1-9

Уміння вчитися

впродовж життя

Класні керівники

- Пожежонебезпечні

речовини та матеріали. Пожежна безпека при поводженні з синтетичними, горючими,

легкозаймистими

матеріалами та речовинами. - Пожежонебезпечні об’єкти. Новорічні свята: новорічна ялинка, електричні гірлянди; небезпека використання відкритого вогню (свічки, бенгальські вогні тощо). Користування печами, камінами.

Правила безпеки при користуванні газом

- Правила безпечного користування побутовими газовими приладами: котел, пічка, запальничка тощо.

Правила безпеки з вибуховонебезпечними

предметами

- Запобігання дитячому травматизму від ВНП побутового призначення: піротехнічні засоби, горючі та легкозаймисті речовини.

Правила безпеки на воді

- Правила поведінки на кризі. Надання допомоги потерпілому на воді взимку.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.