Діяльність шкільного бібліотекаря.
Співпраця з учнівським та педагогічним колективом.
«Школа повинна бути царством книжки».
В.О.Сухомлинський
Професія бібліотекаря тісно пов’язана з книгою, адже книга – джерело мудрості і знань.
«Для мене книга – світло дня,
Для мене книга – зорі ночі…
Моя сім’я, моя рідня,
Мій розум, серце моє, очі…
Без книги я не проживу
Вже, як без вирію лелека…
Я і крізь вічність проживу
В отім святім – бібліотека…
В енциклопедіях знайду
Для вас усі найкращі гасла
І з ними у серця прийду,
Щоб свічка помислу не згасла.
Бо книга – то і світло дня,
Бо книга – то і зорі ночі…
Моя сім’я, моя рідня,
Мій розум, серце моє, очі…»
Петро Гоць
В нашій шкільній бібліотеці велика кількість дитячої літератури для учнів початкової ланки, тому найчастішими відвідувачами бібліотеки є учні 1 – 4 класів. Бібліотекар повинен уміти розкрити та розвивати талант учнів, володіти педагогічними та психологічними знаннями. Бібліотекар пізнає своїх читачів спілкуючись з ними, їх літературні уподобання, відносини з однолітками, однокласниками, вчителями, допомагає вирішувати деякі питання. Стосунки між бібліотекарем та читачами базуються на довірі, щоб учні могли поділитися своїми сумнівами, проблемами, переживаннями. Вагоме місце відводиться особистості бібліотекаря, його здібностям, професіоналізму, бо через книгу, читання він вводить своїх читачів у широкий, цікавий світ.
Книга – бібліотекар – читач – це нерозривний ланцюжок, який пов’язує ці три нероздільні слова. Не може існувати бібліотека без книги, а книгабез читача.
Презентація книги І.В. Вєтрова «Просвітянське століття Рівненщини».
19 лютого 2019 року у Сарненській центральній районній бібліотеці відбулася презентація книги І.В. Вєтрова «Просвітянське століття Рівненщини».
Це – книга – спомин живих учасників вищих діянь у дні державотворення з їх власним баченням та оцінкою подій і явищ.
Видання красиве і змістовне, адже там зібраний багатющий історичний матеріал про тисячі українських патріотів нашого краю, які незважаючи на всі перепони впродовж століття йшли шляхом любові до української мови, культури і освіти.
Тематичні бібліотечні уроки
Щорічно з 25 листопада по 10 грудня проходить Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Її мета – привернути увагу громадськості до актуальних проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерної нерівності та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків. Дата початку та закінчення акції обрана невипадково:
25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством над жінками, присвячений сестрам Мірабаль, які були жорстоко вбиті під час диктатури Трухильо у Домініканській республіці у 1960 році;
10 грудня – Міжнародний день захисту прав людини. Уряди країн-членів ООН саме у цей день 1948 року визнали права людини «на життя, свободу та недоторканість особи для всіх без винятків», підписавши Загальну декларацію прав людини.
З нагоди Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" були проведені бібліотечні уроки з учнями 6-8 класів.